גיזום עצים – כל מה שצריך לדעת

אם אתם מתכוונים לצאת ולגזום את העצים בגינה שלכם, חשוב שתעצרו לרגע ותשימו לב לכמה עובדות וחוקים שחשוב להכיר בהן, כמו גם הוראות בטיחות לשם גיזום עצים נכון ובטיחותי. העצים שלנו הם אלה שעוטפים את הסביבה שלנו ומקנים לנו פירות, מחסה וצל, לכן רגע

לפני שאתם גוזמים את העץ, שימו לב כי אתם עושים את זה נכון. אז מה צריך לדעת על גיזום עצים? הנה כמה עובדות:

אל תגזמו ללא תכנון מוקדם וייעוץ – כריתת עצים או גיזום של עצים, חייבים להתבצע בצורה מקצועית שכן העץ שעומד איתן כבר שנים, יכול להוות סכנה במידה ולא יודעים כיצד מתנהלים אעמו נכון. בשל כך חשוב בראשית לפני הגזם להתייעץ עם גנן מקצועי בתחום.
קבלו את האישורים הדרושים – לפי חוקי מדינת ישראל לא כל אחד יכול לכרות או לגזום עץ ועל מנת לעשות זאת יש לקבל את האישורים הדרושים לכך, גם אם העץ נמצא בגינה הפרטית שלכם. בנוסף לעצים בארץ יש ערך רב כמו גם שהם חשובים לסביבה, לכן יש לבדוק האם ניתן לכרות את העץ ולקבל את כלל האישורים המתאימים.
שימוש בכלים נכונים – גיזום עץ עליו להיעשות עם כלים מתאימים ובטוחים, ולא על ידי מסורים מסוכנים או חשמליים שאינכם יודעים כיצד עובדים עמם. בשל כך חשוב לבדוק טוב טוב כיצד אתם מתכוונים לגזום את העץ ולהבין האם אתם כשירים לכך. במידה והזמנתם חברה מקצועית לגיזום עצים, חשוב לברר מהם הכלים המקצועיים, האם העובדים של החברה מבוטחים מפני תאונות ומבטוחים מפניהן, תוך שיש לשים לב לרישיונות מתאימים לשימוש בכלים אלה בחצר או בגינה שלכם.
בטיחות – חשוב לבטח את הסביבה שלכם לפני שאתם מתחילה לגזום ולבדוק כי ליד העץ, עליו ובתוך סבכי העלים אין בעלי חיים. שימו לב כי אתם לא מזיקים לסביבה בזמן הגיזום וכי אף אחד לא עומד מתחת לענפי העץ שאתם רוצים לגזום.
אבחון סוג העץ – חשוב על ידי איש מקצוע, משמע גנן מנוסה, לאבחן את סוג העץ ולהבין כיצד יש לגזום אותו. היזהרו מעצים שבירים שנוטים ליפול בקלות. אם נשברו ענפי עץ רבים ברחוב שלכם או בחצר ביתכם היעזרו במועצה או בעירייה על מנת לפנות את העץ. שימו לב גם לעצים שעומדים לקרוס ודווחו עליהם לרשויות במהרה.
עיצוב והתאמה – נסו לבחור את הדרך שבה אתם רוצים לגזום את העץ. חשוב שתעשו זאת באמצעות עיצוב והתאמה תוך קבלת החלטות וסיוע מקצועי של גנן מנוסה. בכך הגינה או החצר שלכם לא תראה חשופה או "עירומה".

 

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו