פינוי גזם

 

אם חשבתם מה היא ההגדרה של גזם, אז מדובר בעצם על פסולת שנותרה מענפים ועלים שנשרו בזמן של כריתה וגיזום צמחייה ועצים. ניתן למצוא שלוש קטגוריות של גזם:

  1. גזם ביתי
  2. גזם גינות
  3. גזם שדרות {מה שמתבצע לרוב ע"י חברת החשמל}

רוב הגזם, מפונה לאתרי סילוק פסולת או לאתרי גזם. הגזעים העבים והשלמים, נמכרים בדרך כלל תמורת פעולת הגיזום לתעשיית הפחמים או העץ. הגזם הדק כלומר העלים ושאר הפסולת האורגנית שמהווה מטרד נשרפת או נקברת באדמה. יש לציין כי הכמויות של הגזם במגזר העירוני הן   5%  לערך מכל האשפה המפונה. מי שעוסק עם פינוי גזם, יודע כי הדרך היעילה ביותר לפינויו היא  לרסק אותו ע"י מקצצת גזם .

שיטת פינוי הגזם

את פינוי גזם מבצעים ע"י משאית פתוחה ומנוף זרוע. המשאית מגיעה אל המתקן באמצעות מנוף מרימה את הגזם שהושלך למדרכה ומרימה אותו לארגז המטען של המשאית. גם חברות פרטיות שביצעו כריתה או גיזום עצים, כמו חברת  א.ב גיזום עצים, המפנה את הגזם לאתר מחזור מורשה המיועד למחזור הגזם. חברת א.ב גיזום, עובדת תחת רישיון והיא מורשה לפנות את הגזם לאתרים מורשים ומוכרים. החברה מבצעת עבודות כריתה וגיזום, באמצעות סוגי מנוף שונים וכן מפנה את הגזם על מנת לשמור על איכות הסביבה.

הגזם מגיע לאתר  ועובר מיון, בכדי להפריד בין הגזם שניתן למחזר לבין פסולת להטמנה. הפסולת עצמה, עוברת הליכי הכנה בכדי שניתן יהיה להטמין אותה והגזם עצמו, עובר תהליך גריסה לשבבים בכל מיני גדלים. יש לציין כי כל פעולת המחזור של הגזם, נמצא תחת הפיקוח של מחוז מרכז במשרד להגנת הסביבה. חברות פינוי וגיזום פרטיות, משתדלות כי תהיה כמה שפחות פסולת להטמנה, כך שניתן יהיה למחזר את העצים השלמים יותר, מה ששומר יותר  על איכות הסביבה.

העיריות  שוכרות חברות גיזום פרטיות

עיריות רבות בארץ, שוכרות את שירותיהן של חברות גיזום וכריתת עצים, גם על מנת לבצע את הכריתה והגיזום הדרושים להם באזורים שונים בערים וכן על מנת שיבצעו עבורן פינוי גיזום שיהיה מקצועי וחוקי ויפונה לאתרי מחזור והטמנה מורשים. גם חברת א.ב גיזום עצים, בבעלותו של ברק אזולאי, עובדת עם עיריות במרכז הארץ וכן עם חברות החשמל שזקוקות אף הן לסיוע של חברה מקצועית לגיזום עצים שמפריעים או עשויים לגרום לסכנה של חוטי החשמל והסביבה.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו